Archiv článků

Florbal - Jihočeská liga juniorů - Turnaj v Soběslavi

V sobotu 14.10.2017 jsme pořádali turnaj v Soběslavi, ze kterého jsme si odvezli první tři body.

 

SK Kardašova Řečice – Santos Jiskra Třeboň – Florbal 

 

První zápas pro nás začal pozitivně, na začátku čtvrté minuty, hráč Vojtěch Mach po asistenci Karla Šmejkala střílí první gól a navyšuje stav na 1:0. Dvě minuty na to soupeř vyrovnává, ale na začátku dvanácté minuty stíháme po samostatné střele Jaromíra Žáka stav navýšit na 2:1.

Zde bohužel naše štěstí v tomto zápase končí. Za druhou třetinu končí za zády brankáře 5 míčků a z třetiny odcházíme se skórem 2:6.

Ani třetí třetinu jsme se nedokázali vschopit a do naší brány propadly další čtyři střely. Konečný výsledek zápasu byl 2:10 pro Santos Jiskra Třeboň – Florbal.

 

SK Kardašova Řečice – Fbc Strakonice

 

První třetina byla dlouho vyrovnaná, dokud hráč Jaromír Žák na konci deváté minuty po asistenci Matyáše Harudy nestřílí první branku zápasu. Soupeř ale po 21 vteřinách rychle odpovídá a vyrovnává stav na 1:1. Na začátku dvanácté minuty však hráč Jaromír Žák vstřeluje druhý gól a třetina končí stavem 2:1.

Soupeř druhou třetinu na nic nečekal a hned po 15 vteřinách vstřeluje jejich druhou branku. Ale zde začala naše kanonáda proti které soupeř v této třetině již nic nezmohl. Gól dali: Václav Roubík po asistenci Vojtěcha Macha, Karel Šmejkal po asistenci Patrika Nováka, Jaromír Žák po asistenci Václava Roubíka, Jan Šimic po asistenci Vojtěcha Macha. Stav po této třetině činil 6:2.

Třetí třetinu načíná opět soupeř a to gólem v páté minutě. Poté během sedmé minuty stíhá hráč Jaromír Žák po asistenci Václava Roubíka náš stav opět navýšit a následně po samostatné akci přidává další gól. Soupeř v tuto chvíli zabral a během dvou a půl minut skončily v naší síti čtyři střely. Stav nyní činil 8:7. Hned na to však hráč Karel Šmejkal po samostatné akci střílí další gól a jistota opět stoupá, výhra ale není zadarmo a soupeř střílí další branku za záda našeho gólmana, stav nyní činí 9:8, ale Hráč Jaromír Žák na začátku čtrnácté minuty vstřeluje další gól a tím potvrzuje naší první výhru v této sezóně, konečný stav se zastavil na číslech 10:8 pro SK Kardašova Řečice.

 

Děkujeme všem pořadatelům kteří vypomáhali při organizování tohoto turnaje, jsou jimi Jana Karasová, Jitka Machová, František Kubát str., Magdaléna Roubíková, Denisa Píglová a Alžběta Marsová.

 

 


 

  Florbal - Jihočeská liga juniorů - Turnaj v Soběslavi

pozn.: Mezi zápasy je třeba udržovat hřiště v čistotě.

 

Autor: Radek Vosol

 

 


Florbal - Jihočeská liga juniorů - Turnaj v Třeboni

V sobotu 30. září jsme odjeli z našeho městečka do nedaleké Třeboně na druhé kolo naší soutěže, během kterého jsme se měli utkat s celky z Písku a Jindřichova Hradce.

SK Kardašova Řečice - FBC Sokol Písek

Zápas byl podobný některým zápasům v předchozí sezóně. Opět jsem vstřelili první branku v krátkém čase, uvolnili se a soupeř začal trestat chyby v obraně. Není tedy divu že první třetina skončila nehezkým výsledkem 1:4 pro FBC Sokol Písek

Do druhé třetiny, jsem vstoupili jako vyměnění, lépe jsme bránili a neslo to své ovoce. V poslední minutě přišlo nepříjemné vyloučení za hru hlavou. Oslabení jsem téměř zvládli, ještě pár vteřin před sirénou to vypadalo, že do třetí třetiny vstoupíme jen o branku za svým soupeřem, ale v tom přišla tvrdá rána a po druhé třetině bylo skóre 3:5 v náš neprospěch.

Třetí třetina pak už byla jenom přetahovaná, kdy si soupeř neustále budoval náskok a my dotahovali. Celkový stav zápasu pak byl 6:9. Z hráčů za zmíňku stojí hlavně Daniel Houdek (4+1), Jaromír Žák (2+0) a Karel Šmejkal (0+2)


 

SK Kardašova Řečice - FK Slovan Jindřichův Hradec

Náš druhý zápas byl ještě zajímavější. Přijel nám čerstvý soupeř, minimálně o třídu výš než Písek a utkání podle toho vypadalo. Například hned první minuta, po níž jsme prohrávali již 0:2 a po celé první třetině již 0:5. Soupeř si s námi dělal co chtěl a vypadal dosti žhavě ještě pár branek přidat. Jediné pozitivum na této třetině byl chycený nájezd soupeře.

Na začátku druhé třetiny sice svitla jiskřička naděje, když Jaromír Žák proměnil samostatný únik, ale tuto jiskřičku Hradečáci rychle zfoukli a začali si zase dělat co chtějí. Skóre po druhém dějství tedy bylo 1:8.

Únava z prvního zápasasu byla nejvíce znát ve třetí třetině, kdy soupeř během prvních pěti minut vstřelil 4 branky a potom už také přestal hrát. Celkový stav po poslední siréně tedy byl 1:12. Se sklopenými hlavami jsem odjeli domů a přemýšleli co do příště zlepšit.

Autor: František Kubát


Zápas v Soběslavi

Na den 9.4.2017 jsme byli pozváni na přátelské utkání do Soběslavi, kde se utkáme s týmem Florbal Soběslav, který nastupuje příští sezonu do 2.ligy dorostenců Jihočeského kraje.

Jelikož jsme s tímto týmem nikdy nehráli, vůbec nevíme co očekávat od tohoto soupeře, avšak respekt před ním samozřejmě máme. Příprava tak tedy probíhala jako před každým normálním zápasem v sezoně. Pokud jste tedy ze Soběslavi, čí blízkého okolí určitě se přijďte podívat, začínáme v 17:30. Tímto zápasem ukončujeme naši sezonu a všichni doufáme, že to bude vítězné zakončení, ať pak máme nad čím slavit.

Po tomto zápase startuje tři týdny, až měsíc dlouhá pauza, po které se opět pustíme do tréninků, jak venkovních tak v hale a budeme se snažit dostat do ještě lepší formy, aby sme další sezonu začali vítězně a posouvali se v tabulce stále výše.

 

 

Zápas začíná v 17:30 a všichni jsou zváni.

Místo konání: tř. Dr. Edvarda Beneše 57/30, Soběslav II, 392 01 Soběslav.

Autor: Tomáš Karas a Radek Vosol


Zhodnocení sezony 2016/2017

Shrnutí všech turnajů, zápasů, statistik a vlastních slov hráčů a trenéra najdete zde.

Byla to pro náš výběr druhá sezóna v 2. lize dorostenců - skupina 5. jižní Čechy a sestava se od loňska mírně změnila. Hráli jsme tedy v sestavě:
 

1 Mikuláš Miky Mach

6 Jaromír Žák

7 Patrik „Movi“ Novák

8 Tomáš Hrdlička

9 Jan Šimic

10 Daniel Houdek

13 Vojtěch „Machy“ Mach

15 Karel Šmejkal

17 Václav „Čahoun“ Roubík

18 Filip Šašek

18 a 19 Petr Mareš

19 Jan Bursík

21 Filip Michálek

23 Matyáš Huruda

 

Tento rok jsme se do ligy přihlásili včas a tak jsme i dopředu věděli, že první turnaj pořádáme my a tak bylo nutno v okolí zamluvit halu, nejvýhodněji a nejlépe pro nás vyšla hala v Soběslavi, tam jsme uspořádali i náš druhý domácí turnaj.

 

Ale ještě před samotným startem sezony jsme sehráli jedno přípravné utkání v Jindřichově Hradci a proti domácím, kteří hrají vyšší soutěž jsme si nevedli špatně, i v omezeném počtu jsme uhráli slušný výsledek 3:7. I když to byla prohra posun v našich výkonech byl značný. Pak už přišla poslední příprava na sezonu.

24.9.2016 - Soběslav

Poslední zářijovou sobotu, brzy z rána, jsme se vydali i spočetným doprovodným souborem na naše první dvě ligová střetnutí. Tým byl dobře nabuzen, ale kvůli loňským výsledkům, stále mírně nervózní. První třetina prvního zápasu nám však vyšla skvěle a tak jsme proti Meťáku vedli 3:0, ve druhé třetině soupeř zabral a snížil na 5:3 a na začátku třetí třetiny i na 5:4, ale víc se už nevzchopil a tak jsme mohli hned v prvním zápase nové sezony mohli slavit 3 body.

(06:55 Tom as. Filip M./ 08:20 Movi bez as./ 11:48 Dan as. Honza Š./ 16:13 Dan as. Mates PP/ 28:15 Dan as. Jára)

 

Před druhým utkáním proti Milevsku jsem měli tři hodiny pauzu. Po odpočinku jsme na druhý tým loňské sezony znovu vlétli a skóre po první třetině také bylo velmi slibné 1:2, ale po zbytek zápasu jsme byli značně horší, neměli jsme dost sil a prohráli jsme 1:9.

(04:30 Dan bez as.)

 

Po tomto hracím dni jsme věděli že můžeme získávat body, ale že je do dalších zápasů stále co zlepšovat.

8.10.2016 - Soběslav

Velice zajímavá situace nastala za dva týdny, kdy jsme se znovu rozjeli do Soběslavi k dalším dvěma střetnutím.

Tuto halu jsme si totiž za domácí nezvolili pouze mi, ale i klub z Českých Budějovic. První zápas jsme hráli až v poledne. Proti nám nastoupili hráči Písku, kteří ten den měli již jeden zápas za sebou a ne úplně úspěšně. Byli tedy v tempu a toužili po třech bodech. Dokázali to již v první třetině, kterou jsme prohráli 0:4 a pak už si soupeři dělali co chtěli a celý zápas skončil 0:7.

 

Druhé střetnutí navázalo na náš předchozí neúspěch. Boxerskou terminologií by se dalo říct, že to bylo KO. Dačice se dostávali již od začátku zápasu skrz naší obranu velice snadno a náš frustrovaný tým nebyl schopen reagovat na velmi rychlou hru. Když zazněla siréna ukončující zápas, na tabuli svítilo velmi neuspokojivé skóre 0:15. Tento den byl pro náš tým velmi smutný. Prohra by nám nevadila, ale náš výkon určitě nebyl dobrý a to že jsme byli střelecky naprosto impotentní bylo to nejhorší.

 

Pro nás to byl velmi frustrující den, ale snažili jsme se oklepat z neúspěchu. Tréninky se ještě zostřily a přitrvdily.

23.10.2016 - Písek

Po předchozích prohrách jsme se potřebovali uklidnit a získat další body, další možnost přišla v Písku. To že tým není psychicky úplně ve formě se ukázalo i v tom, že jsme do zápasu proti Meťáku nastoupili velice opatrně. Ale zápas jsme rozhodně nevypustili. Po první třetině byl stav 1:1 a po druhé, také velice vyrovnané třetině, jsme se dostali do vedení 3:2. Pět branek v tomto zápase však nebyla ani polovina. Na začátku třetí třetiny soupeř srovnal stav na 3:3 a vypadalo to s námi chvilku velmi zle, ale poté jsme zvedli stav na 5:3 a soupeř závěr zápasu nezvládl a dopustil se velmi vážného přestupku proti pravidlům, který byl oceněn vyloučením na 5 + do konce zápasu a trestným střílením, které náš kapitán zkušeně promněnil a když jsme přidali ještě další branku a zvýšili tak na 7:3, soupeř už nemohl naší výhře zabránit, pouze korigovali na konečný stav 7:4. Měli jsme další 3 body!

(11:20 Machy as. Dan/ 16:30 Dan bez as./ 26:09 Jára as. Tom/ 34:29 Dan bez as./ 36:51 Čahoun bez as./ 40:23 Machy bez as. TS/ 41:45 Jára bez as.)

 

Po tomto výsledku jsme byli opět na koni a chtěli jsem si došlápnout i na daleko lepší celek z Milevska, tento soupeř byl na nás ale až moc velké sousto. Zápas jsem neodehráli špatně, ale Milevsko bylo ten den a celou tuto sezonu zkrátka lepší. Konečný stav 3:5 ale zklamáním určitě není.

(01:26 Dan as. Honza Š./ 26:29 Čahoun as. Tom/ 34:13 Jára as. Tom)

 

Po tomto utkání jsme měli pauzu delší než měsíc, protože na další kolo hrané v Kaplici, kde domácí turnaj pořádal Český Krumlov jsem měli volno a tak jsme se věnovali delší čas přípravě.

26.11.2016 - Milevsko

A poté jsme se již vydali na zápasy do Milevska. Nevím jak bych popsal stav naší sestavy, ale pokud znáte film sedm statečných, tak jeho název naprosto vystihuje naše složení. I přesto, že jsme se do zápasu proti Písku pustili naplno, stav 2:3 po první třetině byl v naší situaci uspokojivý. Po druhé velmi vyčerpávající třetině byl stav 3:5. Ale poté přišla hvězdná chvíle. Když na časomíře svítil čas 03:30 třetí třetiny byl stav již 7:5 pro nás. Jestli nás soupeř podcenil a nebo vyšli motlitby trenéra, to už se dneska nikdo nedoví. Byla ovšem škoda že Písek srovnal stav na 7:7. Poté přišly dva nádherné góly v rozmezí 27 sekund a my jsme se vrátili do vedení 9:7, ani toto vedení nám však dlouho nevydrželo a konečný stav utkání byl 9:9. Pro nás v tomto složení byl bod velkým úspěchem.

(05:41 Jára as. Čahoun/ 06:02 Čahoun as. Machy/ 25:40 Jára as. Čahoun/ 30:43 Jára as. Čahoun/ 31:44 Machy as. Miky/ 32:04 Jára as. Čahoun/ 33:30 Čahoun as. Jára/ 39:34 Jára as. Machy/ 40:01 Čahoun bez as. TS)

 

Před druhým zápasem toho dne došlo k malému vystřídání, přijel Dan a odjel Filip, takže počet hráčů zůstal stejný, ale únava po heroickém výkonu byla přeci jenom velká a Český Krumlov, nováček v dorostu, byl lepší. Po dvou třetinách byl stav 0:5 a i když jsme třetí třetinu spíše ovládali, prohráli jsme nakonec 3:7, ale i to by se dalo v naší situaci považovat za úspěch.

(30:58 Čahoun bez as./ 33:03 Petr as. Honza Š./ 44:55 Jára as. Dan)

 

Po příjezdu domů se těch pár statečných sešlo na šipky, aby se odreagovali a trochu i oslavili dva slušné výsledky.

10.12.2016 - Dačice

Ale na dlouhé oslavy nebyl čas, museli jsme se připravit na další zápasy, které se hráli v Dačicích. Byl již prosinec, když jsme vyjeli na druhý konec našeho okresu, tentokráte nás bylo značně víc. První zápas tohoto dne jsme sehráli s naším poslením soupeřem a i prakticky se stejným průběhem, takže když jsme po dvou třetinách prohrávali 0:5, věděli jsme, že u nás neplatí, že v počtu je síla. Korekce výsledku přišla až v poslední třetině a konečný stav byl 3:7. Posledně to byl docela úspěch, ale tentokrát v počtu 9 hráčů do pole, to byl jasný neúspěch.

(38:32 Machy bez as./ 39:43 Jára bez as./ 42:17 Čahoun as. Mates)

 

Na druhý zápas toho dne asi nikdo z nás dlouho nezapomene, byla to ta nejhorší prohra, jakou jsme zatím zaznamenali. Proti domácímu Centropenu se nám celou sezonu nedařilo, ale to co se toho dne před Dačickým publikem odehrálo se dá s nadsázkou přirovnat k bitvě sedláků u Chlumce. Abych to již prozradil, po první třetině byl stav 0:6, ale do konce zápasu Centropen nepolevil a uspořádali si takový malý trénink. Na konci se skóre zastavilo na číslech 0:21. Až cestou domů jsme si uvědomili, že jsme toho dne nikdo nepředvedl žádný výkon a že se přes zimní přestávku musí hodně věcí změnit a dotrénovat.

 

U nás v klubu jsme tedy veselé vánoce zrovna neměli a i přes svátky tréninky probíhali v plném zápřahu.

7.1.2017 - Soběslav

Další turnaj se konal již v novém roce, pořádali jsme ho opět v Soběslavi. S doprovodným týmem a s úplně novou obranou dvojicí ve složení Kája a Honza B. jsme měli vše přichystáno na start druhé poloviny sezóny. První utkání jsme sehráli s týmem z Českých Budějovic. První třetina se odehrála velmi defenzivně a stav 0:0 to jen dokazuje. Ale poté jsme se probudili ze zimního spánku a po druhé třetině jsme vedli 3:1 a když jsme na začátku třetí třetiny zvíšili ještě o jednu branku, vypadalo to, že si již zápas pohlídáme. Ale v šesté minutě přišel okamžik hrůzy, kdy během jedné minuty a čtyřiceti vteřin Meťák srovnal krok. Dále se již nic zásadního nestalo a tak jsme si po stavu 4:4 se soupeři odnesli oba po jednom bodu.

(16:34 Čahoun bez as./ 25:14 Čahoun as. Honza B./ 27:23 Jára as. Dan/ 32:10 Čahoun as. Machy)

 

Po této ztrátě jsme se nedokázali zkoncentrovat na daší utkání proti Milevsku. Po první třetině jsme prohrávali 0:5 a zbytek utkání byl pro Milevské dobrým tréninkem. Konečné skóre 0:10 vyznívá dost jednoznačně.

 

Poté jsme se připavovali na další zápasy proti Písku a Centropenu.

22.1.2017 - Soběslav

Když jsme odjížděli do Soběslavi, věděli jsme že oba zápasy nebudou nejjednodušší a nervozita byla cítit ve vzduchu. Té nás zbavily dvě rychlé branky na začátku prvního zápasu. Soupeř v polovině třetiny snížil na 2:1 a tento stav se do první sirény nezměnil. Druhá třetina se odehrávalá ve stejném duchu jako první a stav po ní byl 5:3 pro nás. Do třetí třetiny jsme nastoupily také lépe a ve 40. minutě jsme vedli 8:3. Písečtí dokázali už jen korigovat na 8:4 a my jsme si odnesli plný počet bodů.

(04:26 Machy as. Dan/ 05:34 Dan bez as./ 19:39 Kája bez as./ 24:34 Čahoun as. Kája/ 26:20 Jára as. Machy/ 32:55 Čahoun bez as./ 38:24 Čahoun bez as./ 39:05 Machy as. Dan)

 

Oslavy ale neprobíhaly dlouho, další utkání jsme hráli s Centropenem, od kterých jsme posledně dostali na budku a nechtěli jsme aby to tetokrát dopadlo podobně. První slovo jsme řekli my a to hned po 33 sekundách, poté jsme se stáhli do obrany. Nepohlídali jsme si však konec třetiny. A tak když, 15 vteřin před sirénou, soupeř zvyšoval na 1:4 doufali jsme že již neinkasujeme, ale Dačice na to měli jiný názor a vteřinu před koncem první třetiny vstřelily další branku. My jsme se z toho probudili až na konci druhé třetiny, ale to již byl náskok moc velký. Poslední třetinu jsme již pouze odehráli a nakonec jsme prohráli 4:12.

(00:33 Čahoun as. Machy/ 26:32 Čahoun as. Honza B./ 29:57 Machy as. Čahoun/ 38:48 Čahoun bez as.)

11.2.2017 - Strakonice

Během čekání na další turnaj jsme se dozvěděli, že se neodehraje v Písku, ale ve Strakonicích. Ne že by nám nějak zvlášť vadilo město kde se hrálo, ale o něco delší cesta nás trošku vyvedla z konceptu.

 

To se ukázalo hned v prvním utkání proti Meťáku. První branku jsme obdrželi po minutě hry. Dokázali jsme odpovědět a na konci první třetiny jsme vedli 2:1. Ale soupeř během druhé srovnal a na začátku třetí zvýšil na 2:3.

Bohužel ani závěrečný tlak nedokázal naši prohru odvrátit. Do konce zápasu již žádná branka nepadla a tak stav 2:3 byl i konečný.

(03:34 Dan as. Honza Š./ 09:38 Čahoun as. Honza Š.)

 

Po této těsné prohře jsme se nedokázali připravit na druhé utkání proti hráčům Milevska. Po první třetině jsme prohrávali 0:2, ale to byl teprve začátek. Když byl stav již 0:6, vstřelili jsme z přesilovky alespoň čestnou branku.

Třetí třetina byla pro Milevské jen rychlejším tréninkem a když nám vstřelili dalších pět branek, zastavilo se skóre na stavu 1:11.

(29:26 Čahoun as. Machy PP)

 

Před dalším zápasem jsme měli pauzu delší než měsíc a tak jsme se věnovali hlavně tréninku.

12.3.2017 - Milevsko

Druhou neděli v březnu jsme vyrazili na cestu do Milevska. Tam jsme první zápas proti Písku rozehráli více než dobře, po první třetině jsme vedli 2:0 a na začátku druhé jsme ještě o gól zvýšili. Poté ale soupeři změnili úplně styl hry a hodně zrychlili, během osmi vteřin vstřelili dvě branky a do minuty trefili prostor za Mikym ještě jednou.

Naději a vedení jsme si ještě vybojovali a na konci druhé třetiny byl stav 4:3. Třetí třetinu jsme však vůbec nezvládli, zejména první tři minuty, během nichž jsme obdrželi ještě tři branky. Dvě minuty před koncem se nám naděje úplně rozplynuly a konečný stav 4:7 byl jasným zklamáním.

(00:58 Čahoun as. Jára/ 10:38 Jára bez as./ 16:13 Čahoun as. Honza B./ 21:16 Dan bez as.)

 

Po této smutné prohře jsme dostali možnost zlepšit si náladu. Český Krumlov přijel ve velmi zúžené sestavě a měli na odpočinek o hodinu méně než my. První branka padla velmi zvláštní způsobem. Dan dobrým presingem donutil soupeřova obránce zahodit míček a pro nás velmi šťastně přímo do brány. Tři vteřiny před koncem první části jsme zvýšili na 0:2. V druhé třetině se ukázalo, že soupeř umí vystrčit drápky. Po druhé třetině byl stav 2:1 a my jsme se ještě strachovali o výsledek. Tento stav byl i ve 40. minutě. Poté jsme ale zvýšili dvěma brankami během minuty a půl.

Dvacet vteřin před koncem jsme uzavřeli na konečných 5:1.

(03:43 vlastní branka (nejbližší hráč: Dan)/ 14:57 Kája bez as./ 39:25 Dan as. Jára/ 40:51 Dan bez as./ 44:41 Dan as. Jára)

 

Po tomto zápase nebylo na regeneraci a přípravu mnoho času. Další utkání se totiž hrálo již za šest dní.

18.3.2017 - Dačice

Poslední turnaj se odehrál v Dačicích, posledně jsme tam utrpěli naší nejvyšší prohru a chtěli jsme to tentokrát alespoň trochu vylepšit. První zápas jsme sehráli proti Českému Krumlovu. Začátek zápasu patřil soupeři a po chvilce jsme prohrávali již 0:4, sice jsme snížili na 1:4 ale soupeře to nezastavilo a konec třetiny byl 1:5. Do druhé třetiny došlo u nás k velké změně. A v polovině zápasu to bylo již 3:5 a tak skončila i druhá třetina. Do třetí však soupeř vstoupil opět lépe a zvýšil na 3:6, konec třetiny však téměř patřil nám a dva góly během minuty nám přinesli skóre 5:6, v tu chvíli zbývalo do konce 77 vteřin. Bohužel jsme neudrželi nervy na uzdě a během půl minuty jsme hráli jen ve třech. Přesto plná síla šla do útoku, obrana díky tomu neexistovala a toho soupeř využil a ukončil zápas na skóre 5:7.

(10:46 Jára bez as. PP/ 22:06 Dan as. Čahoun/ 22:42 Honza Š. as. Mates/ 42:43 Kája as. Machy/ 43:43 Jára as. Čahoun)

 

Druhý zápas jsme hráli proti domácím Dačicím. Lépe do zápasu vstoupili domácí a my po první třetiny prohrávali 1:4 a v polovině zápasu to bylo již 1:8 a vypadalo to na standardní průběh zápasu proti Centropenu. Pak jsme ale snížili na 2:8 a tento stav udrželi až do konce třetiny. Třetí třetinu jsme začali lépe my a snížili na 4:8. To si ale domácí nenechali líbit a zvýšili opět otáčky. Nám dovolili pouze dva góly na konci zápasu a celkový stav byl 6:13.

(11:30 Dan as. Čahoun PP/ 23:04 Petr bez as./ 31:16 Čahoun bez as./ 32:08 Dan bez as./ 43:13 Dan as. Jára PP/ 44:07 Čahoun as. Dan)

 

Tak takto vypadala naše sezona florbalu. Celkově jsme odehráli 20 zápasů,kdy každý trval 3x15 minut a skončili jsme na 6. místě.

Závěrem slovního hodnocení bychom chtěli poděkovat všem, kteří nás podporovali, ať finančně, morálně, uvolněním na tréninky a nebo jen vlídným slovem. Děkujeme všem a slibujeme, že příští sezonu uděláme vše, abychom se konečně odpoutali ode dna tabulky.

 

 

Tabulka soutěže

Družstvo V R P VB OB Body
FBC Došwich Milevsko 20 0 0 178 52 60
TJ Centropen (Dačice) 13 0 7 172 83 39
FBC Český Krumlov 8 3 9 97 109 27
FBC Sokol Písek 5 3 12 90 112 18
SK Meťák České Budějovice  5 2 13 67 148 17
SK Kardašova Řečice 4 2 14 70 160 14

 

 

(V- výhra, R- remíza, P- Prohra, VB- vstřelené branky, OB- obdržené branky)

 

 

Názor trénéra a jeho pohled na jednotlivé hráče:

 

1 Mikuláš Miky Mach- Brankář, který po 2 ligových sezonách ukázal obrovský progres a dokáže odchytat opravdu skvělé zápasy a předvést někdy opravdu famózní zákroky.

 

6 Jaromír Žák- Hráč, který nevyniká rychlostí, což ale skvěle nahrazuje svou parádní střelbou. Hráč skvělý v předbrankovém prostoru.

 

7 Patrik „Movi“ Novák- Hráč, který je skvěle vybaven rychlostními schopnostmi a dobrým čtením hry, kvalitní obránce.

 

8 Tomáš Hrdlička- Hráč s citem pro hru a dobrým výběrem volného prostoru pro přihrávku, snaživý a pracovitý hráč. Bohužel ale letos nedehrál celou sezonu, kvůli problémům s kolenem.

 

9 Jan Šimic- Šikovný hráč, má dobrou střelu tahem i golfem, avšak v zápasech to neumí příliš prodat. Rychlostně je méně vybaven.

 

10 Daniel Houdek- Borec který má tvrdou a přesnou střelbu, správný útočník ale směrem dozadu tomu moc nedá“ 

 

13 Vojtěch „Machy“ Mach- Obránce, který často vyráží na své ofenzivní výlety vstříc soupeřovu brankáři. Má přehled o dění na hřišti, rychlost a vypálit umí také dost slušně.

 

15 Karel Šmejkal- Další z našich obránců který dokáže skvěle uplatnit své přednosti jako je tvrdá a přesná střelba a rychlost. Takový hráč se v týmu vždy hodí.

 

17 Václav „Čahoun“ Roubík- Útočník který již druhou sezonu vede statistiky našeho týmu, ví kde má v tu pravou chvíli stát, kde se odráží míčky a málokdy mine.

 

18 Filip Šašek- Poněkud nový hráč, v soubojích však dokáže uplatnit svá kila a to je jeho přednost. Technika i rychlost se dají vypilovat a veřím že Filip půjde nahoru.

 

18 a 19 Petr Mareš- Hráč který je silnější postavy a když do něj narazíte, je to neskutečná stopka. Chodí do předbrankového prostotu, kde mu tato pozice velmi svědčí.

 

19 Jan Bursík- Tak tento hráč je opravdu dokonale vybaven rychlostí, což mu v dobíhání míčku dává nespornou výhodu před soupeřem. Perfektní bek s kvalitní střelbou a dobrou poziční hrou.

 

21 Filip Michálek- Defenzivní hráč s citem pro hru, kvalitní střelba golfem a držení míčku, rychlostně je také velmi kvalitně vybaven.

 

23 Matyáš Huruda - Spíše defenzivní obránce, ale do útoku se kolikrát také rád podíval, má dobrou střelu tahem a také krytí balonku je u něj velmi dobré.

 

 

Hlavní trenér a jeho hodnocení sezony:

 

Tu letošní sezonu s minulou nelze porovnat, hráči už měli něco odehráno a bylo to vidět, progres oproti minulé sezoně je opradu velký, avšak stále se dá říci, že pořád sbírámě zkušenosti. Mohu říci, že jsme dokázali čelit lepším týmům a s vervou s nimi sehrát kvalitní zápasy. 

Za mě tedy hdnotím sezonu kladně, avšak mohlo to být lepší, ale to už nezměníme. Nyní si po přátelském zápase který odehrajeme 9. dubna dopřejeme 3 týdny volna a pak hurá na letní přípravu před novou sezonou.

 

Názor hráčů na sezonu:

Každý dostal tři jednoduché otázky:

Jak bys hodnotil uplynulou sezonu jako celek?

Kdo byl podle tebe tahounem týmu?

A co by se mělo zlepšit do sezóny příští?

Jejich odpovědi a další postřehy jsou zde:

 

1 Miky - Oproti minulé sezoně se tým trochu zlepšil, ale pořád děláme velké chyby.

Určitě největším tahounem byl Václav Roubík a Mikuláš Mach (který někdy neuvěřitelně podržel celý tým).

Určitě naučit většinu útočníku běhat a vracet se a zlepšit bránění.

 

6 Jára - Velký špatný!

Vašek.

Přihrávky a střelbu.

 

7 Movi - Sezónu hodnotím celkem povedeně, narozdíl od té minulé.

Tahounem byl na 100% Vašek.

A do další sezóny bych zlepšil nahrávky, jelikož jsme na nich častokrát pohořeli.

 

8 Tom - Sezóna byla moje první ale i tak byla super.

Tahounem družstva si myslím, že byl Vašek.

Co zlepšit do příští sezóny nevím...

A ještě jedna věc, mám teď problémy s kolenem a myslím si, že novou sezonu už nezačnu...

 

9 Honza Š. - Celkem dobrý až na nějaké vyjímky.

Čahoun a Machy.

Aby jsme si tolik nenadávali!

 

10 Dan - No získání 14 bodů je skvělí, hráli jsme více týmově.

Roubaz a Machy.

Fyzičku, standardky.

 

13 Machy - Myslím, že oproti minulé sezóně byl u nás už vidět posun, takže sezónu bych hodnotil pozitivně (ale mohla přece jenom dopadnout lépe)

Kdybych musel někoho vybrat, tak bych vybral Vaška, ale myslím, že tahoun tu nebyl jen jeden...pokaždé se prosadil někdo jiný.

Za mě bych zlepšil více hru v útočném pásmu soupeře a kombinaci.

 

15 Kája - Kašlali na napadání... neběhali... nevraceli se... nenabíhali si... hrali jen na kanadske bodováni.

Honza Bursík jak to tahal se mnou do předu, suprová domluva... kondice... respekt k trenerovi.

Respekt... chováni hráču k trenérovi.

 

17 Čahoun - Já si myslím, že tato sezóna nám hodně dala, už jenom ten přátelák s Hradcem nám ukázal, že nejsme tým, který bude mít ze 20 zápasů 0 bodů. Do sezóny jsme úspěšně vstoupili výhrou, což nás celkem nakoplo a motivovalo, takže já jsem za tuto sezónu rád.

Jára, a kdyby ještě zlepšil fyzičku a rychlost tak si myslím, že je jeden z nejlepších hráčů ligy.

Sám nevím, co do další sezóny zlepšit, určitě by se něco našlo, ale za mě asi jedině přesnost, jak nahrávek tak střel, jinak si myslím, že to nějak zvládáme.

 

18 Filip Š. - Odehrál sem velmi málo a myslím že sezóna byla průměrná, je co zlepšit, ale užil jsem si jí.

Hru tahala obrana Matyáš Haruda, Vojtěch Mach, Patrik Novák a za útok Vašek Roubík.

Tým si myslím že je v pořádku, jen já se potřebuji dostat do kondice a sehrát se s týmem.

 

18 a 19 Petr - Mě se ta to sezóna líbila, za mě bych řekl, že super sezóna i když šestí ze šesti není úplně top, ale jinak fajn.

I když hodně lidí Řekne Vaška, tak spíše bych řekl, že Dan a Vojta byli více týmový.

Zlepšovat je pokaždé co (hlavně u mě).

 

19 Honza B. - Tak podle mě se sezóna povedlla tak napůl mohlo to byt o hodně lepší . Oproti minulé sezóně kdy jsem já ještě nehrál, byla tahle sezóna úplně o něčem jiném.

Tahouny mužstva byly podle mě buď Vašek Roubík a nebo Daniel Houdek.

Do příští sezóny bych zlepšil všechno.

 

21 Filip M. - Pomalejší rozjezd, ale lepší závěr. Myslím že příští rok by jsme se mohli "odpoutat" od posledního místa v tabulce ať už nadále v dorostencích nebo v juniorech.

Tahounem byl podle mě Vašek.

Týmovou hru např: když letí přihrávka na tebe, ale za tebou stojí spoluhráč tak si každý přihrávku "vezme" i když hráč za ním má mnohem lepší "palebnou" pozici.

 

23 Mates - Nic moc!

Malej Šimic!

Jsme perfektní!

 

 

A na závěr statistika hráčů v uplynulé sezoně:

 

Mikuláš Mach 20 Z; 0 B; 1 A; 1 KB; 0 TM; post: Brankář

Jaromír Žák 18 Z; 15 B; 6 A; 21 KB; 2 TM; post: Křídlo

Patrik Novák 12 Z; 1 B; 0 A; 1 KB; 2 TM; post: Obránce

Tomáš Hrdlička 6 Z; 1 B; 3 A; 4 KB; 0 TM; post: Křídlo

Jan Šimic 18 Z; 1 B; 5 A; 6 KB; 8 TM; post: Křídlo

Daniel Houdek 18 Z; 17 B; 6 A; 23 KB; 20 TM; post: Centr

Vojtěch Mach 20 Z; 7 B; 7 A; 14 KB; 6 TM; post: Obránce

Karel Šmejkal 8 Z; 3 B; 1 A; 4 KB; 0 TM; post: Obránce

Václav Roubík 20 Z; 22 B; 7 A; 29 KB; 2 TM; post: Křídlo

Filip Šašek 2 Z; 0 B; 0 A; 0 KB; 0 TM; post: Křídlo

Petr Mareš 12 Z; 2 B; 0 A; 2 KB; 0 TM; post: Křídlo

Jan Bursík 8 Z; 0 B; 3 A; 3 KB; 0 TM; post: Obránce

Filip Michálek 17 Z; 0 B; 2 A; 2 KB; 2 TM; post: Centr

Matyáš Haruda 16 Z; 0 B; 2 A; 2 KB; 12 TM; post: Obránce

 

(vysvětlivky: Z- odehrané zápasy; B- vstřelené branky; A- asistence; KB- kanadské body; TM- trestné minuty)

 

 

Pro SK Kardašova Řečice

Vytvořil František Kubát


Florbal - 2.Liga dorostenců - Turnaj v Dačicích

V sobotu jsme vyrazili na poslední turnaj této sezóny a to konkrétně do nedalekých Dačic, kde jsme sehráli zápasy s Českým Krumlovem a domácími Dačicemi.Nutno říci že se jedná o týmy z vrchní poloviny tabulky. Dačice se nacházejí na 2. místě a Český Krumlov hned o příčku pod nimi. V prvním zápase jsme se utkali s Krumlovem, poté nás čekala jeden zápas pauza a hned potom tým domácích - Dačice.


 

SK Kardašova Řečice - FBC Český Krumlov 5:7

Úvodní třetina tohoto zápasu se nám vskutku nevydařila, prospali jsme začátek zápasu a náš soupeř trestal, nakonec se stav po 1. třetině zastavil na čísle 5:1 z pohledu Krumlova. Druhá třetina byla o poznání lepší, srovnali jsme se soupeřem tempo, přidali 2 góly a rázem už stav nevypadal tak děsivě, po druhé třetině bylo tedy skóre 3:5 z našeho pohledu. Klíčová byla 3. třetina zápasu kdy jsme dostali gól a najednou tak prohrávali o 3 branky, 3 minuty před koncem jsme tak odvolali našeho golmana - Mikuláše Macha.  Přineslo to své ovoce, dokázali jsme vstřelit 2 góly a stav necelou minutu před koncem byl 6:5 pro Český Krumlov. Bohužel po vyloučení Daniela Houdka a následně Matyáše Harudy jsme dohrávali ve 3 hráčích v poli a také jsme inkasovali. Konečný výsledek byl tedy 7:5 pro  FBC Český Krumlov. 

SK Kardašova Řečice - TJ Centropen Dačice 6:13

Druhý zápas přinesl spoustu gólů avšak bohužel většinou do naší branky, soupeř měl nad námi celý zápas převahu a dominoval tomuto utkání ve kterém se nám podařilo vstřelit pouze 6 gólů a zápas tak dopadl 13:6 pro TJ Centropen Dačice. Tímto zápasem jsme zakončili naši druhou sezónu ve 2. lize dorostenců.

Autor: Tomáš Karas.


Florbal - 2.Liga dorostenců - Turnaj v Milevsku

Dne 12.3.2017 se v jihočeském městě Milevsku odehrál florbalový turnaj, ze kterého jsme si přivezli další tři body.

 

SK Kardašova Řečice - FBC Sokol Písek 4:7

První zápas který se odehrál proti týmu FBC Sokol Písek vypadal z pohledu první třetiny velmi slibně, vedení o dva góly a následné navýšení o další gól na začátku druhé třetiny naplňovalo všechny optimismem. Ovšem následné dva góly které přišly ze strany protihráčů v jedné minutě, probudily v soupeři jistotu a konečný výsledek byl 4:7 pro FBC Sokol Písek. 

SK Kardašova Řečice - FBC Český Krumlov 5:1

Druhý zápas proti týmu FBC Český Krumlov byl pro nás velmi kladný, konečný výsledek byl 5:1 pro SK Kardašova Řečice! Výrazně tomu napomohl hráč Daniel Houdek, který si dal krásné čtyři góly a Karel Šmejkal jeden gól. Soupeřova branka byla pouze po samostatném průniku jednoho hráče a nechytatelné šibenici. Samozřejmě po celém turnaji následovala odměna v podobě zastavení v McDonald’s a vychutnání si vítězství. 

Další a zároveň poslední turnaj se odehraje 18.3.2017 v sobotu, v Dačicích, kde se naši kluci utkají s týmy FBC Český krumlov a TJ centropen, tak hodně štěstí.

Florbal - 2.Liga dorostenců - Turnaj v Milevsku

Autor: Radek Vosol


V Dačicích bez bodu

Poslední turnaj v Dačicích také moc štěstí nepřinesl.

V sobotu 12.12. 2015 jsme odehráli další kolo ligové soutěže dorostenců.

Odehráli jsme dva zápasy a to s týmem SK Meťák České Budějovice a s FK Santos Třeboň.

I přes velkou snahu našich hráčů, se nám nepodařil získat ani bod.


Jedeme do Dačic

V sobotu 12.12. jedeme do Dačic.

Utkáme se s týmem SK Meťák České Budějovice a FK Santos Třeboň.

Držte společně našim dorostenům palce.


Přátelské utkání

Dne 20.12. se utkáme s týmem SPV Slovan J. Hradec

Místo utkání: hala TJ Slovan J. Hradec
Od:

Přijďte podpořit náš tým.