Sportovní klub Kardašova Řečice

Florbal - Jihočeská liga juniorů - Turnaj v Soběslavi

V sobotu 14.10.2017 jsme pořádali turnaj v Soběslavi, ze kterého jsme si odvezli první tři body.

SK Kardašova Řečice – Santos Jiskra Třeboň – Florbal

První zápas pro nás začal pozitivně, na začátku čtvrté minuty, hráč Vojtěch Mach po asistenci Karla Šmejkala střílí první gól a navyšuje stav na 1:0. Dvě minuty na to soupeř vyrovnává, ale na začátku dvanácté minuty stíháme po samostatné střele Jaromíra Žáka stav navýšit na 2:1.

Zde bohužel naše štěstí v tomto zápase končí. Za druhou třetinu končí za zády brankáře 5 míčků a z třetiny odcházíme se skórem 2:6.

Ani třetí třetinu jsme se nedokázali vschopit a do naší brány propadly další čtyři střely. Konečný výsledek zápasu byl 2:10 pro Santos Jiskra Třeboň – Florbal.

SK Kardašova Řečice – Fbc Strakonice

První třetina byla dlouho vyrovnaná, dokud hráč Jaromír Žák na konci deváté minuty po asistenci Matyáše Harudy nestřílí první branku zápasu. Soupeř ale po 21 vteřinách rychle odpovídá a vyrovnává stav na 1:1. Na začátku dvanácté minuty však hráč Jaromír Žák vstřeluje druhý gól a třetina končí stavem 2:1.

Soupeř druhou třetinu na nic nečekal a hned po 15 vteřinách vstřeluje jejich druhou branku. Ale zde začala naše kanonáda proti které soupeř v této třetině již nic nezmohl. Gól dali: Václav Roubík po asistenci Vojtěcha Macha, Karel Šmejkal po asistenci Patrika Nováka, Jaromír Žák po asistenci Václava Roubíka, Jan Šimic po asistenci Vojtěcha Macha. Stav po této třetině činil 6:2.

Třetí třetinu načíná opět soupeř a to gólem v páté minutě. Poté během sedmé minuty stíhá hráč Jaromír Žák po asistenci Václava Roubíka náš stav opět navýšit a následně po samostatné akci přidává další gól. Soupeř v tuto chvíli zabral a během dvou a půl minut skončily v naší síti čtyři střely. Stav nyní činil 8:7. Hned na to však hráč Karel Šmejkal po samostatné akci střílí další gól a jistota opět stoupá, výhra ale není zadarmo a soupeř střílí další branku za záda našeho gólmana, stav nyní činí 9:8, ale Hráč Jaromír Žák na začátku čtrnácté minuty vstřeluje další gól a tím potvrzuje naší první výhru v této sezóně, konečný stav se zastavil na číslech 10:8 pro SK Kardašova Řečice.

Děkujeme všem pořadatelům kteří vypomáhali při organizování tohoto turnaje, jsou jimi Jana Karasová, Jitka Machová, František Kubát str., Magdaléna Roubíková, Denisa Píglová a Alžběta Marsová.

pozn.: Mezi zápasy je třeba udržovat hřiště v čistotě.

Autor: Radek Vosol

Florbal - Jihočeská liga juniorů - Turnaj v Třeboni

V sobotu 30. září jsme odjeli z našeho městečka do nedaleké Třeboně na druhé kolo naší soutěže, během kterého jsme se měli utkat s celky z Písku a Jindřichova Hradce.

SK Kardašova Řečice - FBC Sokol Písek

Zápas byl podobný některým zápasům v předchozí sezóně. Opět jsem vstřelili první branku v krátkém čase, uvolnili se a soupeř začal trestat chyby v obraně. Není tedy divu že první třetina skončila nehezkým výsledkem 1:4 pro FBC Sokol Písek

Do druhé třetiny, jsem vstoupili jako vyměnění, lépe jsme bránili a neslo to své ovoce. V poslední minutě přišlo nepříjemné vyloučení za hru hlavou. Oslabení jsem téměř zvládli, ještě pár vteřin před sirénou to vypadalo, že do třetí třetiny vstoupíme jen o branku za svým soupeřem, ale v tom přišla tvrdá rána a po druhé třetině bylo skóre 3:5 v náš neprospěch.

Třetí třetina pak už byla jenom přetahovaná, kdy si soupeř neustále budoval náskok a my dotahovali. Celkový stav zápasu pak byl 6:9. Z hráčů za zmíňku stojí hlavně Daniel Houdek (4+1), Jaromír Žák (2+0) a Karel Šmejkal (0+2)

SK Kardašova Řečice - FK Slovan Jindřichův Hradec

Náš druhý zápas byl ještě zajímavější. Přijel nám čerstvý soupeř, minimálně o třídu výš než Písek a utkání podle toho vypadalo. Například hned první minuta, po níž jsme prohrávali již 0:2 a po celé první třetině již 0:5. Soupeř si s námi dělal co chtěl a vypadal dosti žhavě ještě pár branek přidat. Jediné pozitivum na této třetině byl chycený nájezd soupeře.

Na začátku druhé třetiny sice svitla jiskřička naděje, když Jaromír Žák proměnil samostatný únik, ale tuto jiskřičku Hradečáci rychle zfoukli a začali si zase dělat co chtějí. Skóre po druhém dějství tedy bylo 1:8.

Únava z prvního zápasasu byla nejvíce znát ve třetí třetině, kdy soupeř během prvních pěti minut vstřelil 4 branky a potom už také přestal hrát. Celkový stav po poslední siréně tedy byl 1:12. Se sklopenými hlavami jsem odjeli domů a přemýšleli co do příště zlepšit.

Co je florbal?

Florbal je kolektivní halový sport. Hraje se na hřišti o rozměrech 40×20 metrů s lehkým dutým plastovým míčkem. Při standardní herní situaci je z každého týmu na hřišti v jeden moment pět hráčů v poli a jeden brankář. Hráči při hře používají speciální florbalové hole (tzv. florbalky) a snaží se vstřelit protivníkovi gól. Brankáři žádnou hůl nepoužívají, chytají pouze svým vlastním tělem, zejména rukama a nohama. Florbal začíná být čím dál populárnější. Snad pro svou nenáročnost a zároveň atraktivitu se florbal v ČR brzy zabydlel.