Sportovní klub Kardašova Řečice


 
Co je nového?

První vystoupení v nové sezóně

V neděli 7.ledna jsme měly první vystoupení s naší novou sestavou s názvem "Halloween". Vystoupení se nám povedlo na jedničku. Další vystoupení nás čeká na Modelářském plese v sobotu 27. ledna a první letošní závody nás čekají v neděli 28. ledna. Tak nám drže pěsti ;)

První vystoupení v nové sezóně


Pozvánka na sváteční běhy

Nezahálíme ani v době vánočních svátků, přidejte se:

24. 12. 2017 - VÁNOČNÍ VÝBĚH ZA ZLATÝM PRASÁTKEM (3. ročník) v Jindřichově Hradci - pod taktovkou pořadatelů Jindřichohradeckého půlmaratonu - trať 13,5 km

Více informací v odkazech:
http://jindrichohradeckypulmaraton.cz/aktuality/
https://www.facebook.com/events/164154020985276/

27. 12. 2017 - POVÁNOČNÍ PŘEDSILVESTROVSKÝ BĚH V KARDAŠOVĚ ŘEČICI (4. ročník) - trať je dlouhá cca 5,5 km - běží se po setmění, start je v 18.00 hod na náměstí před Plzeňskou pivnicí, nezbytnou výbavou je tedy čelovka či jiné osvětlení
Běží se ve dvojicích - v předem nalosovaných smíšených párech, proto upřednostňujeme, pokud se na závod dostavíte v páru ŽENA - MUŽ, abychom měli stejný počet zástupců obou pohlaví (pokud nelze, nevadí, my si s tím na místě poradíme).
Závod je jedno velké překvapení, během něhož lze nashromáždit tzv. bonusové body, které pak mohou zásadním způsobem ovlivnit konečné pořadí - více ale až přímo na místě.  Akci ukončíme jako vždy v Plzeňské pivnici, nechybí ORIGINÁLNÍ tombola - máte-li doma něco opravdu nepotřebného, sem s tím (někteří jedinci se mezi sebou předhání, kdo donese větší ...)
Startovné symbolické: max. 50 Kč

 

30. 12. 2017 - KLEKLULI

Závod dlouhý 28 km, který vede po silnici a lesních cestách z Českého Krumlova přes Kleť, Kluk až do Litvínovic. Závod je součástí Jihočeského běžeckého poháru.

Více informací: https://www.facebook.com/Klekluli/


FERNETCUP 2017 zná své vítězky!

V sobotu 2. 12. proběhl 21. ročník cyklistického orientačního závodu Fernetcup, jehož cíl i start je v obci Příbraz.

Domácí klub zaznamenal hned tři velké úspěchy:

-  v kategorii žen se na 1. místě umístila dvojice ve složení Marie Valdová a Jarmila Tourková (kóóónečně se zadařilo...) - Nutno podotknout, že vítězky objely celkem 16 kontrol z 20, a to za vynikající čas 4:44:07.

- zároveň historicky první chodeckou dvojicí na závodě se staly Stáňa Martínková a Radka Grošková, které ušly 32 km a posbíraly 6 kontrol v čase 4:52:09.

- v kategorii žen bodovala i místní závodnice Míša Žáková, která se s týmem umístila na skvělém 3. místě s 15 kontrolami.

BLAHOPŘEJEME!

Smůla provázela mužské duo ve složení Dušan Martínek a Tomáš Tourek, kteří zhruba v polovině trati museli řešit defekt na kole. I přes časovou ztrátu cca 1,5 hod závod nevzdali a do cíle nakonec dorazili s 16 kontrolami v čase 5:49:35, čímž si zajistili 33. příčku z celkového počtu 76 hlídek.


Jindřichohradecký AQUATLON

V sobotu 2. 12. se konal rovněž 22. ročník Mikulášského aquatlonu v Jindřichově Hradci.

V kategorii dospělých závodil za náš klub Bohouš Kalina, který vybojoval 1. místo (400 m plavání +  4 km běh). GRATULUJEME!


Plavecké štafety

Ve středu 29. 11. reprezentovaly náš klub na mikulášských plaveckých štafetách pořádaných Fakultou managementu v Jindřichově Hradci hned dva týmy.

Ambiciozní tým A obsadil v kategorii OPEN vynikající 3. místo (109 bazénů/ 30 min), rekreační tým B pak 8. místo (75 bazénů/ 30 min).

 


 


KŘ poprvé v Jihočeském běžeckém poháru

S potěšením informujeme širokou - nejen běžeckou - veřejnost o zařazení řečického půlmaratonu do termínovky Jihočeského běžeckého poháru. 

Sedmý ročník řečického půlmaratonu se uskuteční 17. 11. 2018.

Těšit se můžeme na elitní běžecké výkony, hojnou účast a možná i nové traťové rekordy.

 

 


Výsledky půlamaratonu

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
vysledky-pulmaraton-k.r.-2017927868537.xlsx 19.2 KbTRIUMF SK K. Řečice na horské výzvě na Šumavě!!!

V první RockPoint "výzvě" měla největší úspěch Stáňa Martínková s Martinou Michálkovou, které na královské trase LONG obsadily krásné čtvrté místo.

Při druhé "výzvě" v Krušných horách, na Božím Daru, obsadila Stáňa Martínková a Radka Grošková na trase HALF dlouhé 44 km úžasné třetí místo a tak to pro SK K. Řečice konečně taky cinklo.

Ovšem ani jeden z předchozích závodů neměl takové obsazení a úspěšnost, jako třetí "výzva" na Šumavě ve dnech 21. - 22. 7. 2017.

Té se na trase LONG dlouhé 67 km za SK K. Řečice účastnil Miroslav ,,Bavor" Michal a Aleš ,,Brunda" Brunner v teamu BABRUN, Stáňa Martínková s Martinou Michálkovou v teamu KARDAŠKA Team a Petr Mareš a Markéta Dvořáková ve stejnojmenném KARDAŠKA Teamu. Stáňa s Martinou dokázaly obsadit úžasné třetí místo a kromě medailí sklidily i velký potlesk od ostatních členů SK K. Řečice.

Na trasu HALF dlouhou 43 km nastoupila Jana Chvojková a Radka Grošková za KARDAŠKA Team II. Ač bylo velké horko a dusno, dokázaly tyto dvě závodnice obsadit druhé místo, které se stalo prozatím pro řečický klub nejlepším umístěním v sérii Horských výzev!

Trasu SHORT dlouhou 18,6 km se vydal pokořit budoucí ,,longař" Jan Chvojka, který se pomalu stává známou tváří Horských výzev. Kromě několika videoreportáží, které s ním již byly natočeny, byl opět na bedně vítězů jako jeden z nejmladších účastníků závodu a též stojí za zmínku, že den před závodem oslavil teprve své 11. narozeniny. Doprovod na závodě mu dělal jeho taťka Jan Chvojka, který byl také účastníkem závodu SHORT. A poslední závodnice na této trase byly Šárka Martínková a Aneta Bouzarová, kterým se již tradičně podařilo na cestě zakufrovat o několik km. Všichni zúčastnění svou Horkou výzvu pokořili a dokončili daleko před stanoveným limitem.

Pořadatelům děkujeme za úžasný závod a atmosféru na startu i v cíli.

Aneta Bouzarová
Zdroj: http://jindrichohradecky.denik.cz/ostatni_region/recicti-opet-bodovali-na-horske-vyzve-20170723.html
Zdroj: http://jindrichohradecky.denik.cz/ostatni_region/recicti-opet-bodovali-na-horske-vyzve-20170723.html
Zdroj: http://jindrichohradecky.denik.cz/ostatni_region/recicti-opet-bodovali-na-horske-vyzve-20170723.html


HOLEŇÁK 2017

HOLEŇÁK 2017Jeden z nejextrémnějších sprinttriatlonů na jihu Čech se konal 30. 6., v poslední školní den, u rybníku Holná.

Chladná voda a vysoká náročnost terénu v podobě úzkých lávek, četných brodů, bludných kořenů a zákeřných pařízků by jistě probudily i Ospalého, a proto těch, kteří zažili rozmary tratě všech dosavadnách čtyř ročníků je doslova jako šafránu.

Na startu této komorní akce se letos v kategoriích jednotlivců a štafet sešlo 16 závodnic a závodníků. Vedle známých tváří se mezi nimi objevili i úplní nováčci.

Pořadí na stupních vítězů je v podstatě pomíjivé, neboť vítězem je každý sám nad sebou! (i když za zmínku stojí, že Fanda byl zase druhý...)

Fotogalerie: ZDE


Jindřichohradecký půlmaraton a TRIATLON v Holubově

Ani letos nechyběli zástupci SK Kardašova Řečice na Jindřichohradeckém půlmaratonu, jehož 2. ročník se běžěl za extrémně horkého počasí v sobotu 24. června.

Celou trať si zaběhli Fanda Mach a Martina Michálková, která ve své kategorii získala i cenné 3.místo.

Ve štafetovém klání jsme pak měli dva týmy: Marie a Petr Valdovi a druhá dvojice v podání Vlasty Velíkové a Stanislava Semráda.

 

Ve stejný den dopoledne se pod Kletí v malebné vesničce Holubov konal již šestý ročník triatlonu na distancích 0,7 km plavání - 25 km kolo a 6 km běh.

Zde náš klub výborně prezentovali Bohouš Kalina a Zbyněk Michálek.  


Olympijský běh 21.6.

Olympijský běhREGISTRACE JE JIŽ SPUŠTĚNA NA www.olympijskybeh.cz

Pro registrované závodníky bude zajištěn odvoz na Č.Lhotu, sraz: 17.00 hod u "moštárny" (z náměstí J. Hrubého směr Višnová, ul. Tyršova, samostatná přízemní budova po pravé straně cca 150 m před železničním přejezdem).

V rámci T-Mobile Olympijského běhu, který bude po celé republice odstartován ve středu 21. června 2017 přesně v 18.00 hod, se poběží letos druhým rokem bronzový závod v naší bezprostřední blízkosti, a to z Červené Lhoty do Kardašovy Řečice (cca 9,5 km).
Trasa kopíruje modrou turistickou značku, takže se jedná spíše o terénní záležitost s minimem asfaltu. Start je na zámeckém mostě na Červené Lhotě, odtud doleva přes hráz rybníka, na kopci uhybáme doprava do lesa po modré turistické značce přes tzv. Schönburskou stezku, která nás dovede až do vesnice Samosoly a pokračujeme opět po modré značce směr vesnice Pohoří, okolo rybníka Kardaš až do Kardašovy Řečice.
Jedná se o charitativní běh, při němž se neměří časy, takže si můžete běžet opravdu "na pohodu", část startovného půjde na podporu činnosti Olympijské nadace, která umožňuje sportovat dětem, kterým v tom brání nedostatek finančních prostředků.

Start: zámecký most, SZ Červená Lhota
Cíl: Kardašova Řečice, tzv. moštárna (společenská místnost Sboru dobrovolných hasičů)

Od moštárny by měl v 17.00 hod odjíždět pro předem přihlášené zájemce autobus do místa startu.

Pokud se chcete běhu zúčastnit, je nezbytné registrovat se na webové stránce: www.olympijskybeh.cz

trasa: https://connect.garmin.com/modern/activity/1254435559?share_unique_id=2


 


Sobota 20. 5. 2017 MTB Prodoli Řečické okruhy


MTB Prodoli Řečické okruhy


VÝSLEDKY ze soboty pod tímto odkazem: http://jihoceskymtbpohar.cz/vysledky/

Více informací ZDE

 


Vydařený "Běh okolo Babek"

V pátek 12. května se zaplnilo fotbalové hřiště nejprve malými závodníky, aby je posléze vystřídali ti o něco starší a zkušenější.

Opět po roce se konal již 6. ročník Běhu okolo Babek s přidruženými dětskými závody.

Od 16.00 hod jsme tak mohli sledovat běžecké klání dětí na různých distancích dle jednotlivých věkových kategorií.

Hlavní závod na trati 6,6 km odstartoval v 18.15 hod předseda SK K. Řečice Zbyněk Michálek.

Absolutním vítězem závodu se s časem 22:31 min stal Jan Macoun, kterému se zároveň podařilo pokořit dosavadní traťový rekord.

Mezi ženami obhájila loňské zlato juniorka Anička Hrdličková z J. Hradce, přičemž i ona posunula traťový rekord v ženské kategorii, a to na 27:23 min. 

Velké oblibě se těší i kategorie chodců pro nejširší veřejnost, v níž letos startovalo celkem 23 osob. Běžců pak bylo 65.

 

 

 

 

 

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
vysledky-babky-2017-final.xlsx 21.9 Kb

 

Hlavním hostem večera bude profesionální horolezec Radek Jaroš, který dokázal jako první Čech a teprve patnáctý na světě dosáhnout všech 14 nejvyšších vrcholů světa, a to bez použití kyslíkového přístroje. Koruna světa je jeho nový projekt, jehož cílem je postupně stanout na nejvyšších vrcholech všech sedmi kontinentů světa. Během prezentace nám Radek Jaroš odkryje své zážitky a zkušenosti z expedic na Denali /6194 m/ a Mount Elbrus /5642 m/. 
 
Druhým hostem je Pavol Šurda, lékař pocházející ze Slovenska, v současné době žijící a pracující v Londýně. Během jeho prezentace s příznačným názvem „Velehory na dosah“ zavítáme na Island, Balkán, ale i do sousedního Rakouska. Pavol Šurda bude povídat o cestovatelských možnostech pro běžného smrtelníka: skialpinizmus v Kosovu a Makedonii, lezecké vyžití na nejvyšších vrcholech v sousedním Rakousku a vzdálenějším Švýcarsku a prozradí nám, jak se lze na Islandu „stlačit“ s rodinou na dva měsíce do karavanu…
 

 

 

 


Další kolo biatlonu - sobota 14.1.2017

Další kolo řečického poháru v biatlonu proběhlo v sobotu 14. 1. 2017 od 13.00 hod.

Místo: les Babky /Zrádná cesta - v kopci za rybníkem Novým směr Mnich/

Mezi ženami zvítězila Jarmila Tourková, které se vydařila střelecká disciplína a běžela jen dvě trestná kola (čas 32:39), za ní skončila Marie Valdová (6 trestných kol, čas 33:25) a třetí byla Míša Kalinová (4 trestná kola, čas 36:29).

V mužích kraloval Pavel Hulík s vynikajícím časem 27:31 (a to navzdory 4 trestným kolům), za ním Petr Valda (2 trestná kola, čas 30:09) a třetí byl Filip Michálek (rovněž 2 trestná kola, čas 30:19).

 

 


NOVÉ florbalové mantinely

Florbalové mantinely     Florbalové mantinely

Sportovní klub se snaží podporovat mladé řečické florbalisty, kteří hrají 2. ligu dorostenců Jižní Čechy.
Jsme si vědomi toho, že žádný plnohodnotný florbalový zápas se neobejde bez mantinelů, které jsou dle pravidel florbalu nedílnou součástí hřiště.
Pořízení vlastních mantinelů je ale nemalou finanční investicí, o to větší radost máme, že se nám podařilo získat finanční prostředky a od listopadu máme v Kardašově Řečici k dispozici vlastní florbalové mantinely, které jsme zakoupili od výhradního dodavatele florbalových mantinelů pro českou florbalovou reprezentaci.
Můžeme se tak těšit na mnohem větší spád, ale i rychlost a dynamiku hry. Celkově pak na další rozvoj domácího florbalu a jeho kvality.
 


Plánované akce

 

6.12. 18:30 Snow film fest


27. 12. Povánoční běh


11.5. 2018

Diashow Honzy Kopky o nejdrsnějším závodě panety

Iditarod trail invitational 2007 


19.5. 2018 MTB Řečické okruhy


25.5. 2018 Okolo Babek